blog

  • Kontaktujte nás

Cenová ponuka

*Souhlas se spracováním osobních údajů.

Smlouva o zpracovani osobnich udaju CZ/Eng

Zamezení dvojímu zdanění mezi Rumunskem a Hong Kongem

9. prosince oznámil hongkongský daňový úřad, že nová dohoda o zamezení dvojímu zdanění (DTA) s Rumunskem je již účinná a bude se vztahovat na příjmy vzniklé 1. ledna 2017 nebo dny po něm následující.

Na základě této dohody, která byla podepsána v listopadu 2015 a byla ratifikována oběma stranami, hongkongská daň z příjmu placena rumunskými občany nebo společnostmi, bude uznána jako započitatelná částka do daně placené ze stejného příjmu v Rumunsku.

Srážková daň uvalena na honoráře hongkongských rezidentů v Rumunsku bude snížena ze současných 16 % na 3 %. Srážková daň postihující úroky hongkongských rezidentů v Rumunsku bude snížena ze současných 16 % na 0 % nebo 3 %. Nulová sazba daně bude uplatnitelná, jestliže Hong Kong na úroky neuvalí srážkovou daň. V opačném případě daň zůstane na tří procentní sazbě.

Srážková daň z dividend hongkongských rezidentů v Rumunsku bude snížena ze současných 16 % na 3 % nebo 5 %. Tříprocentní sazba bude uplatnitelná, jestliže je koncovým vlastníkem společnost vlastnící nejméně 15 % kapitálu společnosti, ze kterého jsou dividendy vypláceny. V opačném případě bude sazba daně na pěti procentech.

Výnosy z mezinárodní přepravy vzniknuvší v Rumunsku a získané hongkongskými rezidenty, budou od daně zcela osvobozeny.

Příspěvek Zamezení dvojímu zdanění mezi Rumunskem a Hong Kongem pochází z Parker & Hill

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Offshore společnosti | Parker & Hill